Apie mus

AB „Grigeo Klaipėda“ – didžiausia kartono gamybos ir popierinių pakuočių perdirbėja Baltijos šalyse.

Gaminame žaliavą gofruotojo kartono gamybai – testlainerį (lygių sluoksnių kartoną) ir fliutingą (gofruoti skirtą popierių ir korinio užpildo žaliavą). Taip pat atliekame kartoninio korinio užpildo, kuris daugiausiai naudojamas durų gamyboje, baldų pramonėje bei automobilių industrijoje, gamybą.

Mūsų produkcija parduodama Lietuvoje bei eksportuojama į daugiau nei 15 Europos šalių.

Svarbiausi veiklos faktai

AB „Grigeo Klaipėda“ priklauso AB „Grigeo“ įmonių grupei, kuri yra didžiausia popieriaus pramonės įmonių grupė Baltijos šalyse, kuriai taip pat priklauso UAB „Grigeo Packaging”, UAB „Grigeo Baltwood“, UAB „Grigeo Recycling“, SIA „Grigeo Recycling“ ir AT „Mena Pak“.

  • Visa AB „Grigeo Klaipėda“ produkcija yra ekologiška ir pagaminta iš 100 proc. perdirbtų antrinių žaliavų.
  • Perdirbame ir vėl pateikiame vartojimui apie 90 proc. regione surenkamos popierinės pakuotės.
  • Per metus įmonėje perdirbame iki 115 000 tonų makulatūros, kurios didžioji dalis surenkama Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Istorija

Mūsų istorija siekia XIX a. pabaigą, kai greta miesto buvo pastatyta moderniausia Baltijos regione celiuliozės gamykla. Per pusantro šimtmečio ir du pasaulinius karus fabrikas ne kartą keitė savininkus, buvo nuniokotas, išgyveno sunkmečius. 2010 m. gamyklą įsigijus AB „Grigeo“ įmonių grupei, fabrikas buvo iš esmės modernizuotas ir ėmė lyderiauti Baltijos šalių rinkoje.

Svarbiausi mūsų istorijos raidos įvykiai:

  • 1898 m. uostamiesčio pakraštyje buvo įkurta privati celiuliozės gamykla, pavadinta „Zellulosenfabrik Memel“.
  • 1905 m. fabrikas įsiliejo į Ašafenburgo (Bavarija) celiuliozės ir popieriaus gamybos koncerną.
  • Klaipėdos kraštą atskyrus nuo Vokietijos, 1919 m. kompanija buvo reorganizuota į savarankišką popieriaus ir celiuliozės gamybos akcinę bendrovę.
  • 1940 m. gamykla buvo nacionalizuota ir pradėjo veikti kaip valstybinė įmonė.
  • 1953 m. per karą nukentėjęs tuometinis celiuliozės kombinatas buvo atstatytas. Sovietmečiu fabrike dirbo apie 2 tūkst. darbuotojų.
  • Atkūrus nepriklausomybę, 1994 m. kompanija buvo privatizuota ir tapo akcine bendrove „Klaipėdos Kartonas“, ne kartą restruktūrizuotas dėl patiriamų nuostolių.

2010 m. bendrovės kontrolinį akcijų paketą įsigijo AB „Grigeo“ įmonių grupė, į gamyklos efektyvumą ir modernizavimą investavusi daugiau nei 43,5 mln. eurų. Po įsigijimo buvo restruktūrizuotos 20,852 mln eurų siekusios įmonės skolos, atnaujinta susidėvėjusi gamybos įranga, subalansuoti neigiami pinigų srautai, atliktas esminis veiklos pertvarkymas transformuojant gamyklą iš nuostolingos ir nekonkurencingos į vertę kuriančią bendrovę.